PPHU Pokal - Internet Wolsztyn - lokalny dostawca usług internetowych

PPHU Pokal - Wolsztyn:

Wolsztyn - niewielkie miasto w województwie wielkopolskim. Malowniczo położone między Jeziorem Wolsztyńskim a Berzyńskim. Ponadto okolica słynie z ponad 30 urokliwych i czystych jezior czy obszarów zalesionych, w których można znaleść mnóstwo grzybów. Nad Jeziorem Wolsztyńskim trzeba zwiedzić neoklasycystyczny pałac i park w stylu angielskim oraz Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski.

Największa atrakcją i zarówno wizytówką miasta jest jedyna w Europie czynna parowozownia, która posiada obecnie około 30 parowozów, w tym unikatowe lokomotywy.

Gmina Wolsztyn położona jest w centrum atrakcyjnego regionu turystycznego Wielkopolski Zachodniej, posiada ona bogate walory przyrodniczo – krajobrazowe. Wiele gospodarstw agroturystycznych, ośrodków wypoczynkowych, dobra baza noclegowo-gastronomiczna, wytyczone szlaki turystyczne: rowerowe, piesze, konne i wodne stwarzają warunki do czynnego wypoczynku, bezpośredniego kontaktu z bogatą fauną i florą w każdym zakątku powiatu. Oprócz tego w każdym tym zakątku można połączyć się z Internetem dzięki sieci Pokal.